top of page

КАФЕДРА

ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ТА КОМПАРАТИВІСТИКИ

Володимир Підпалий і його неархівна творчість

19 травня 2016

Вишивка заполонила парти та стіни. Стенд з низкою книг увінчаний рушником та красномовною фразою «Бо ти на землі – людина…» Коротка музична ремарка і розпочалося літературно-мистецьке практичне заняття присвячене слову шістдесятників. Захід відбувся 19 травня у 418 аудиторії К-ПНУ ім. І. Огієнка. Дійство на честь вісімдесятої річниці, (яка була 9 травня) з дня народження поета шістедесятника Володимира Підпалого організувала Надія Олексіївна Лаврусевич. У дійстві брали участь студенти-магістранти факультету української філології та журналістики.

Жінко, ти завжди велична!

18 травня 2016

В 306 аудиторії головного корпусу Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулося дійство «Жінко, ти завжди велична!», приурочене міжнародному святу – Дню матері. В Україні воно офіційно відзначається у другу неділю травня з 2000 року. Захід відбувся у форматі ефірного мовлення. Телеканал університету «21+1», створений студентами 21-у групи під керівництвом старшого викладача кафедри історії української літератури і компаративістики Глушковецької Наталії Анатоліївни, репрезентував серію святкових тематичних програм.

Навчальні екскурсії студентів-філологів. Чернівці.

5 травня 2016

 

Студенти факультету української філології та журналістики і викладачі кафедри історії української літератури та компаративістики Рарицький О.А., Насмінчук Г.Й., Громик Л.І. відвідали місто Чернівці та взяли участь у роботі академічних наукових читань. Під час навчальної екскурсії побували в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, музеї Ольги Кобилянської та в музеї Володимира Івасюка, а також відвідали Муніципальну бібліотеку імені А. Добрянського.

Свято Великодня в університеті

5-6 травня 2016

 

Упродовж передвеликоднього тижня на базі навчально-наукової лабораторії етнології було організовано та проведено майстер-класи для охочих опанувати мистецтво писанкарства. Окрім студентів і викладачів, активними учасниками стали діти працівників. До лабораторії також завітали гості з Великобританії, які спробували себе у виготовленні писанки.

Іван Огієнко крізь призму сучасного бачення студентів

12 квітня 2016

 

У 406 аудиторії головного корпусу Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка відбулося дійство на вшанування пам’яті видатного діяча українській науки та культури – Івана Огієнка. Подія відбулася з ініціативи В.П. Атаманчук, керівника науково-дослідного центру огієнкознавства, та за участю студентів другого й четвертого курсів. Захід відвідало кілька студентських груп разом з викладачами, що забезпечило активну глядацьку підтримку

Творчість – наше кредо

12 квітня 2016

 

У світ огієнкової поезії 12 квітня 2016 року поринули студенти четвертого курсу 41 ур групи факультету української та журналістики. У 308 аудиторії центрального корпусу К-ПНУ імені Івана Огієнка відбулося заняття з української літератури, на якому під вмілим керівництвом Атаманчук Вікторії Петрівни, студенти четвертого курсу спробували втілити ідейний зміст поезій  у творчих інсталяціях.

«Виростаючи, діти стають або дорослими, або поетами»

11 квітня 2016

 

«Виростаючи, діти стають або дорослими, або поетами». Ці слова належать Костянтину Федіну, одному із класиків радянської літератури. І кожен може або погоджуватись із ними, або абсолютно заперечувати їх. Але ніхто напевно не буде забороняти дитині чи дорослому бути поетом.

Брейн ринг

25 березня 2016

 

В стінах нашого університету відбувся літературний брейн-ринг, учасниками якого стали учні старших класів шкіл нашого міста.

Василь Горбатюк зустрівся зі студентами

14 березня 2016

 

В стінах Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася зустріч з відомим прозаїком, лауреатом багатьох літературних премій, нашим випускником Василем Горбатюком з нагоди його ювілею.

Літературно-музичний вечір «Тарас Шевченко – провісник долі України»

   11 березня 2016

 

   Відбувся літературно-музичний вечір «Тарас Шевченко – провісник долі України», присвячений річниці з дня народження поета.

  Студентам факультету української філології та журналістики і педагогічного факультету вдалося не тільки майстерно зберегти самобутній колорит творчості українського класика, передати всю глибину патріотичного пориву поета, а й надати йому сучасного звучання.

Наукова інтернет-конференція «Інноваційні методологічні стратегії вітчизняного літературознавства»

18-19 лютого 2016

 

В Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулася наукова інтернет-конференція «Інноваційні методологічні стратегії вітчизняного літературознавства». Привітав присутніх декан факультету української філології та журналістики Борис Коваленко, кандидат філологічних наук, доцент. Він подякував гостям нашого вишу і побажав наукових звершень.

Участь у засіданні семінару славістичної філології

7-11 січня 2016

 

Делегація викладачів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка у складі завідувача кафедри журналістики Олександра Волковинського, декана факультету іноземної філології Володимира Кшевецького, асистента кафедри історії української літератури та компаративістики Інни Волковинської взяла участь у засіданні семінару славістичної філології Ґетінґенського університету ім. Георга Августа. За запрошенням керівника означеного семінару професора Маттіаса Фрайзе тривалість перебування викладачів нашого вузу була визначена терміном з 7 по 11 січня 2016 року.

Захист

28 грудня 2015

 

На засіданні спеціалізованої вченої ради в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся успішний захист дисертації завідувача лабораторії етнології, асистента кафедри історії української літератури та компаративістики Валерія Васильовича Щегельського на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук (спеціальність 10. 01.07 – фольклористика).

До річниці корифеїв українського театру

10 грудня 2015

 

Чи давно Ви ходили до театру? Чи давно Ви бачили, як з усією душею, поривом почуттів та неймовірною насолодою актори перевтілюються у персонажів відомих усім нам драм та комедій? Нещодавно, а саме 10 грудня цього року, в нашому університеті, відбулася вистава, що доторкнулася до сердець кожного з глядачів та власне акторів. Вистава була присвячена корифеям і зачинателям українського професійного театру М. Кропивницькому, І. Карпенку-Карому та М. Старицькому.

Ворожіння, жарти, танці – все це лише в ніч на Андрія

9 грудня 2015

 

Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостола Петра і покровителем жителів України, Росії та Шотландії. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці — ворожіння, з якими пов’язано безліч неординарних звичаїв.

Сергій Пантюк: «Робота поета – творити слово»

3 грудня 2015

 

Усі дороги ведуть до Кам’янця… У цьому переконалися студенти та викладачі нашого вишу 3 грудня, коли в гості завітав колишній студент, подолянин та відомий український письменник Сергій Пантюк. Митець, виїжджаючи в чергове турне, ніколи не забуває завітати у Кам’янець.

Пародійно-парадоксальний письменник

25 листопада 2015

 

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка 25 листопада майже на дві години став «плацдармом» для цікавої особистості, секретаря Національної спілки письменників України – Віктора Івановича Мельника. Ось, що він розповів про себе.

Хто не був викладачем, той не зрозуміє…

10 листопада 2015

 

Коли людина знає своє діло – це результат наполегливої праці. Але, коли вона ще й здатна передати ці знання – це вершина, Еверест інтелектуальної роботи. І поки сам ти не стоятимеш за кафедрою у ролі лектора, то справді важко зрозуміти усю цю специфіку, усю цю абсолютно не перебільшену титанічну працю викладача.

Про пекельного поета з синдромом «людина шизофренічної доби»

14 травня 2015

 

Зал наповнювався людьми так само, як небо дощовими хмарами. 14 травня 306 аудиторія відстукувала останні передсвяткові секунди офіційними мелодіями, які лунали з динаміків. Кілька хвилин на завершальні приготування і на столі з’являється трійко книг, а на дошці чорно-білий портрет. Ви не розумієте, що відбувається? Не переймайтеся, Лариса Іванівна Громик, організатор всього дійства, у своєму вступному слові до публіки розставляє всі крапки над «і».

Про відомого і невідомого поета

28 квітня 2015

 

Вишивані рушники майорять узорами. Купка книг необачно залишена на столі. Під стіною біліє полотняна дошка, а в залі панує атмосфера загубленого спокою. Біля кафедри кілька панянок у вишитих сорочках і щось енергійно вичитують зі своїх листків. Зайшовши в цей шум, я аж здивувалася. Ніколи не бачила, щоб 416 аудиторія була наповнена по вінця. Студенти захопили лави, окупували ділянки між партами і зацікавлено почали споглядати на дійство…

Великодня толока

8-9 квітня 2015

 

Уже третій рік поспіль на базі факультету української філології та журналістики (декан Ю.О. Маркітантов), кафедри української літератури та компаративістики (завідувач О.А. Рарицький) і лабораторії етнології (завідувач В.В. Щегельський) пройшло свято «Великодня толока».

Передвеликодній конкурс писанкарства

7 квітня 2015

 

Великодні свята – особлива пора. Усі готуються до свят, чекають у гості рідних. Господині дістають із шаф великодні рушники та збирають святкові кошики. Відповідний настрій у нашому університеті створив конкурс писанкарства, який відбулася 7 квітня в центральному корпусі К-ПНУ імені Івана Огієнка.

Відкриття експозиції «Побут Поділля XIX – середина XX століття»

30 жовтня 2014

 

Ні для кого не секрет, що лабораторія етнології нашого університету щороку поповнює свої фонди унікальними експонатами. 30 жовтня в Кам’янець-Подільській дитячій музичній школі на базі класу бандури (викладач Дмитро Бачинський, випускник К-ПНУ імені Івана Огієнка) відбулося відкриття цікавої експозиції «Побут Поділля XIX – середина XX століття». «Створена вона з метою виховання в учнів духу патріотизму та любові до історії нашого народу. Адже без знання минулого, не має майбутнього», – розповів Дмитро.

Смакували і милувалися дивами української осені

14 жовтня 2014

 

Ранок редактора зазвичай починається раніше шостої. Усе думається, що встигну і поснідати, і викласти нові матеріали на сайт газети, та де там. Якою ж приємною несподіванкою було для мене частування смачною гарбузовою кашею на одному чудовому патріотично-мистецькому заході до Дня українського козацтва в нашому університеті. Поєднала корисне з приємним, дізнавшись чимало цікавинок про українські традиції від його організаторів.

“Тарас Шевченко: Доля, Муза, Слава”

12 березня 2014

 

Щорічною окрасою відзначення Шевченківських днів у нашому виші ось уже скільки років поспіль є яскрава концертна программа. Її готує і здійснює факультет української філології та журналістики силами своїх кращих студентів і викладачів. Свою любов і пошану до Великого Кобзаря талановиті студенти висловлюють предметно і професійно – найкращими піснями, віршами, акторськими постановками, в які вони вкладають усю душу.

Вишиті обереги української нації

5 березня 2014

 

   Навчально-наукова лабораторія етнології є «родзинкою» факультету української філології та журналістики. Вона вражає цікавими експонатами та гарним інтер`єром.

Валерій Васильович Щегельський, завідувач лабораторії етнології, зазначив, що виставка організована з ініціативи ректора Сергія Анатолійовича Копилова. Вона представляє фонди навчально-наукової лабораторії. Виставлені не всі експонати, бо значна частина міститься в експозиційній залі лабораторії. На виставці представлений чоловічий та жіночий одяг, різний за стилем вишивання та кольоровою гамою.

 

Please reload

Адреса:

Аудиторія  413, корпус № 1

вул. Огієнка, 61,

м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область, Україна, 32301

E-mail: kaf_ukr_lit@kpnu.edu.ua

bottom of page