top of page

Адреса:

Аудиторія  413, корпус № 1

вул. Огієнка, 61,

м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область, Україна, 32301

E-mail: kaf_ukr_lit@kpnu.edu.ua

КАФЕДРА

ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ТА КОМПАРАТИВІСТИКИ

Свято Великодня в університеті

    Упродовж передвеликоднього тижня на базі навчально-наукової лабораторії етнології було організовано та проведено майстер-класи для охочих опанувати мистецтво писанкарства. Окрім студентів і викладачів, активними учасниками стали діти працівників. До лабораторії також завітали гості з Великобританії, які спробували себе у виготовленні писанки.

    5-6 травня у рамках проведення «Великодньої толоки» в університеті на ІІ поверсі навчального корпусу № 1 відбулася традиційна на факультеті української філології та журналістики виставка «Великодні дзвони», приурочена святу весняного пробудження природи та Воскресіння Христового. Для споглядання відвідувачів було представлено добірку вишитих обрядових тематичних рушників, а також колекцію великодніх яєць з фондів навчально-наукової лабораторії етнології університету в різноманітному їх оформленні: писанки, мальованки, крашанки, галунки, дряпанки, зернівки, глинянки, дерев’янки, вишиті бісером та тканиною й ін. Увагу зацікавлених привертала систематизована довідково-джерельна література з надбань бібліотеки університету. Цьогорічною родзинкою заходу стало «писанкове дерево», виготовлене студентами факультету іноземної філології із власноруч розписаними писанками. Із захопленням подиху слухали відвідувачі виставки духовні пасхальні твори, які прозвучали у виконанні знаного студентського камерного хору «Ясинець» педагогічного факультету. Також відвідувачі мали змогу пізнати технічні секрети творення писанки.

    Святкове дійство відбувалося в дружній урочистій атмосфері. Усі охочі отримали компетентну консультацію та натхнення творити прекрасне.

    А святкові дзвони знову і знову, з року в рік нагадуватимуть людям про їхні взаємини, пожертву себе в ім’я інших на прикладі Христового служіння, смерті та воскресіння. І не дай Бог, щоб ці дзвони стали запізнілим тривожним набатом.

    Організаторами «Великодньої толоки» виступили: деканат факультету української філології та журналістики (декан Коваленко Б.О., заступник декана з виховної роботи Громик Л.І.); кафедра історії української літератури та компаративістики (завідувач Рарицький О.А.); навчально-наукова лабораторія етнології (завідувач Щегельський В.В.); кафедра німецької мови (викладач Гавловська Т.А.); центральний абонемент бібліотеки університету (директор бібліотеки Климчук Л.В., завідувач абонемента Ситник Л.В.); студентський камерний хор «Ясинець» (художній керівник і дириґент Кузів М.В.); профком студентів, аспірантів та докторантів (голова Моштак М.В.).

До участі у «Великодній толоці» долучилися колеги, а саме: Білецька І.М., Бродюк О.В., Моштак М.В., Пархоменко В.М., Римар Л.М., Свідрук О.О., Ситник Л.В., Сірант А.М., Шеремета Н.П.

 

 

Валерій Щегельський, завідувач навчально-наукової лабораторії етнології.

bottom of page