




КАФЕДРА
ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ТА КОМПАРАТИВІСТИКИ

Основними напрямами методичної роботи є:
-
перспективне та поточне планування навчально-методичної роботи;
-
створення навчально-методичних комплексів з дисциплін і спеціальностей у відповідності із сучасними вимогами до рівня підготовки фахівців;
-
удосконалення навчальних планів і програм підготовки фахівців;
-
формування обсягу й змісту самостійної роботи студентів, вироблення методичних рекомендацій із планування, організації й контролю самостійної роботи студентів;
-
участь в організації університетської системи підвищення педагогічної майстерності молодих викладачів, аспірантів і наукових співробітників;
-
аналіз забезпеченості навчального процесу навчально-методичною літературою, формування поточних планів видання підручників, навчальних і методичних посібників і вказівок; вивчення, узагальнення й поширення позитивного досвіду навчально-методичної роботи, передових прийомів і методів проведення навчальних занять і організаційних форм навчання.
На кафедрі діє методичний семінар «Професійна майстерність викладача вищого закладу освіти». На засіданнях такого семінару розглядаються актуальні проблеми навчально-виховної роботи вищого навчального закладу: психологія сучасного студента; складові педагогічної майстерності викладача вищої школи; професійна спрямованість всіх видів навчально-виховної роботи; психолого-педагогічні аспекти організації самостійної роботи студента; психолого-педагогічні основи організації контролю успішності студентів та інші актуальні питання педагогіки і психології вищої школи.
На засіданнях розглядаються також проблеми вдосконалення різних видів навчальних занять, шляхи підвищення ефективності різних видів практик у формуванні фахівця, місце курсових і дипломних робіт у підготовці спеціаліста, модульно-рейтингову систему навчання студентів тощо.
Підвищенню майстерності викладачів сприяє також систематичне проведення та обговорення відкритих показових лекцій та інших видів навчальних занять.
Невід’ємними формами методичної роботи є написання і підготовка до видання конспектів лекцій, методичних матеріалів до семінарських занять, лабораторних робіт, курсового та дипломного проектування, практики і самостійної роботи студентів; розроблення навчальних планів, навчальних програм, робочих навчальних планів, робочих навчальних програм; розроблення і постановка нових лабораторних робіт; підготовка комп'ютерного програмного забезпечення навчальних дисциплін: складання екзаменаційних білетів, завдань для проведення модульного, тестового і підсумкового контролю; розроблення і впровадження наочних навчальних посібників, нових форм, методів і технологій навчання; вивчення і впровадження передового досвіду організації навчального процесу.
Особлива роль у методичній роботі викладача належить самостійній роботі над підвищенням рівня своїх знань, вдосконаленням методичної майстерності. Ця форма методичної роботи викладачів є складовою їх самоосвіти. Зміст її охоплює систематичне вивчення наукової, психолого-педагогічної та методичної літератури, участь у методичній роботі кафедри і факультету, розроблення окремих проблем, пов'язаних з удосконаленням навчально-виховної роботи, проведення експериментальних досліджень, огляд педагогічних і методичних журналів, збірників та ін. Така робота спонукає викладача звертатися до нових досягнень науки і передового педагогічного досвіду з метою вдосконалення власного.
Дисципліни, викладання яких забезпечує кафедра:
6.020303 Філологія* Українська мова і література
Вступ до літературознавства
Історія української літератури
Українознавство
Дитяча література
Методика навчання української літератури
Історія української літературної критики
Компаративістика
Методика навчання світової літератури
Фольклор
Біблія і художня культура
Етнографія України
Літературне редагування
7.02030301 Українська мова і література*
Методика навчання української та світової літератури у старших класах
Теорія літератури
Література народів Сходу
Проблеми літературознавчого аналізу тексту
Методика навчання українознавства
Літературне редагування
Шістдесятництво у контексті культурно-мистецької доби
8.02030301 Українська мова і література*
Еволюція українського історичного роману
Сучасна українська література
Методика навчання української літератури у ВНЗ
Теорія стилів, напрямів, жанрів
Шістдесятництво у контексті культурно-мистецької доби
Літературне краєзнавство
Методика навчання фахових дисциплін у старших класах ЗОШ
6.030301 Журналістика
Історія української літератури,
6.020302 Історія*
Українська історична література.
Методична робота кафедри направлена на удосконалення викладання дисциплін, які закріплені за кафедрою, оптимізацію і інтенсифікацію навчального процесу, покращення його методичного забезпечення, підвищення педагогічної кваліфікації професорсько-викладацького складу.
Адреса:
Аудиторія 413, корпус № 1
вул. Огієнка, 61,
м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область, Україна, 32301
E-mail: kaf_ukr_lit@kpnu.edu.ua